27 Haziran 2009 Cumartesi

| Hit Makinası Toplist | Sitenizi Ekleyin Hit Kazanın |

İlk önce toplist tasarımını yapan SanalYavuz.tr.gg sahibi arkadaşıma çok teşekkür ediyorum : ))


Evet arkadaşlar, bildiğiniz gibi toplistler önemlidir. Bu şekilde sitemizden backlink almış olursunuz ve Google indexiniz artar. Tabii ki de böylece hitiniz de artar =)) . Bu yüzden biz de kendi toplistimizi sizler için açtık. Toplist linkimiz üstteki navigasyona eklendi. Ayrıca girmek için buraya tıklayabilirsiniz. Hepimize hayırlı olsun.

Cumartesi, Haziran 27, 2009 by Uğur Seyhan · 4

16 Haziran 2009 Salı

Sandbox Nedir? Nasıl Çıkılır?

Sandbox nedir?
Sizin internet siteniz haksız yere fazla üst sıralara çıkmaya başladığı için arama motorunuz google arka sayfalara atar. Sonra bir bakmışsınız ki futbolcu resimleri kelimesinde birinci sırada yer alırken üçüncü sayfalara düşmüşsünüzdür. Bu da google banı gibi kötüdür. Hitleriniz 10 bin 15 binken 300-, 400 ‘e kadar düşebilir.Ne demiştik. Arama motorları internet sitelerin hitlerinin %95′ini oluşturur. Örneğin futbolcu resimlerine bakacaksınız. Futbolcu resimleri kelimesini google da yazsanız birinci sıradaki siteye mi girersiniz yoksa üç ve dördüncü sayfalara tıklayıp da orada ki sitelere mi girersiniz?
Backlinkin sınırı nedir derseniz yoktur ama en çok dikkat etmeniz gereken şey. İvmenizin sabit olmasıdır. Haftada bir webmaster forum‘una girer ve link değişimi konusunda mesajınızı açarsınz. Sadece 5 link alınacaktır dersiniz ve her hafta sadece 5 backlink alırsınız. Böylece bir anda backlinkiniz uçmadığı gibi yavaş yavaş artış da google’ın hoşuna gidecektir.Ayrıca bir sayfada 50 den fazla başka siteyi önermeniz de google’ın hoşuna gitmez.Seo’ya aykuru faktörlerden biridir.
Fakat link değişiminde dikkat etmemiz gereken şeylerde vardır tabiiki. Kesinlikle link değişimi yapacağınız sitenin page rankına bakmayın. Önemli olan o sitenin backlink değeri ve kategorisidir. Kategoriden bahsedersek; endüstri mühendisliğiyle ilgili bir siteniz varsa gidip pagerank’ı 7 olan e-ticaret sitesinden link almak yerine pagerankı 4 olan endüstri mühendisliğiyle ilgili bir siteden link alın. Ya da ana sayfası pagerank 6 olan bir sitenin ana sayfasından link almak yerine endüstri mühendisliğini açıklayan Pr 3′lük sayfasından link alınız.Pagerankı 5 olan ve 20 backlinki olan site yerine pagerankı 1 olan ve 500 backlinki olan ve sizin kategorinizde olan siteler tercih edilmelidir. Böylece az backlinkle fazla iş yapmanın yanında pagerank değerinizide düşündüğünüzden fazla rakama ulaştırabilirsiniz.Backlink’in bu önemi neden derseniz, size link verecek olan 500 backlink sahibi olan siteyi düşünün. Her 500 sitenin de bir o kadar backlinki olsa. Sonra o sitelerinde 500′er diye düşünün. Böylece sitenizin bir numaralı referansı dışında iki ve üç numaralı referansları da olacaktır. Böylece ciddi bir referansımız olacaktır. Babamın babası, babamın babası.. gibisinden Adem ve Havva’ya ulaşmaktır bu
Sandbox’a düşen sitemi nasıl kurtarırım?
Sandbox demek sitenizin hapse düşmeis demektir. Özgür olamayan bir site hit kazanamaz bunu nedeni ise arka sıralarda olmasıdır.Sandbox’a düştüyseniz ve bu kısma dikkatle bakıyorsanız , bilin ki bu link işini abartmışsınız. Çok fazla yükleme yapmışsınız. Önce bunu hafifletmek lazım. İşe yarayamayacak linkleri silin öncelikle. Bunu yaparken page ranka bakmayın. Backlinke bakın.
Ardından sitenize yeni ve orjinal içerikler ekleyiniz. Bir konuyu sitenize ekleyerek kopyala/yapıştır yapmanızın hiçbir anlamı yok. Sitenizde belirli bir süre link vermeyiniz. Ama link almanız yararlı olabilir. Bunun en iyi yolu ise ücretli link almaktır.Yada başka bir sitenizden bir arakdaşın sitesine link verin ve onun sizin sandbox ‘a düşmüş siteye eklemesini isteyin.
Sitenize bir anda çok link verilmesi sandbox’ı körükler diye düşünmeyin. Eğer öyle olsaydı yeni açılmış çok başarılı youtube gibi siteler sandbox’a düşerdi
Sandbox’a düşmüş sitenizin hitini arttırın ve mümkünse google’a mail atın. İlgilenen yetkililer mutlaka olacaktır. İllegal içerik sakın olmasın sitenizde.

Bu yazının orjinalini burada bulabilirsiniz.

Salı, Haziran 16, 2009 by Uğur Seyhan · 0

SEO Nedir? |En İyi Kaynaktan SEO Anlatımı|

Arkadaşlar şu SEO sistemini bir aydınlatayım dedim ve size en iyi kaynaktan Google'dan vermek istedim. Şuna inanın ki çoğu yerdeki SEO anlatımlarında eksik vardır ama Google'ın kendi sitesi en doğru kaynaktır. Şimdi ben de SEO nedir anlatabilirdim ama benim de eksiklerim olacaktı. Alın size gerçek kaynağından SEO:Google, sitemi Google dostu sitelere ekleme teklifi sunan şirketlerle çalışmamı önerir mi?
Arama Motoru Doktorları SEO, "search engine optimizer" (arama motoru doktoru) teriminin kısaltmasıdır. Birçok SEO, web sitesi sahiplerine metin yazmaktan site düzenleme önerilerinde bulunmaya ve bir sitenin gönderilebileceği ilgili dizinleri bulmaya yardımcı olmaya kadar birçok yararlı hizmet sunmaktadır. Ancak, etik davranmayan bazı SEO'lar, saldırgan pazarlama çalışmaları ve arama motoru sonuçlarını dürüst olmayan bir şekilde değiştirme girişimleri yüzünden sektöre gölge düşürmüştür.
Google'ın hiçbir SEO ile ilişkisi yoktur ve bu konuyla ilgili herhangi bir öneride bulunmamaktadır. Ancak, sitenizi geliştirecek bir SEO ile arama motoru sonuçlarından tümüyle çıkarılma olasılığınızı artırma dışında bir işe yaramayacak SEO'ları birbirinden ayırmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu verebiliriz.
Sebepsiz yere size e-posta gönderen SEO firmalarından sakının. İşin ilginci, bu spam e-postalardan biz de alıyoruz:
"Sayın google.com.tr,Web sitenizi ziyaret ettik ve büyük arama motorlarının ve dizinlerinin çoğunda gösterilmediğinizi fark ettik..." "Gece kilo vermeye" yarayan diyet haplarına veya görevden alınmış diktatörlerden gelen ve para transferine yardımcı olmanızı isteyen ricalara karşı şüphe duyduğunuz kadar, arama motorlarıyla ilgili istenmeyen e-postalara karşı da şüpheyle yaklaşmalısınız.
Kimse Google'da 1. sırada listeleneceğinizi garanti edemez. Sitenizin hangi sırada yer alacağını garanti eden, Google'la "özel bir ilişkisi" olduğunu ileri süren veya Google'a "öncelikli gönderim" olanağı tanıdığına ilişkin reklam yayınlayan SEO'lardan sakının. Google için hiçbir öncelikli gönderim yöntemi yoktur. Aslında, bir siteyi Google'a göndermenin tek yolu, doğrudan URL Ekle sayfamızı veya Google Site Haritaları programını kullanmaktır ve siz de bunu hiçbir ücret ödemeden yapabilirsiniz.
Eğer bir şirket kendi bilgilerini gizliyorsa veya niyetini açık bir şekilde ortaya koymuyorsa dikkatli olun. Anlamadığınız konular için açıklama isteyin. Bir SEO'nun sizin adınıza giriş sayfaları veya "kullanılmayan" etki alanları gibi aldatıcı veya yanıltıcı içerikler oluşturması durumunda, siteniz Google dizininden tümüyle çıkartılabilir. Sonuç olarak, hizmet aldığınız şirketlerin etkinliklerinden siz sorumlusunuz ve bu nedenle, size nasıl "yardımcı" olmayı planladıkları hakkında tam bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmalısınız.
Kesinlikle bir SEO'ya bağlantı vermek zorunda değilsiniz. "Herkese açık" bağlantıların gücünden, popüler bağlantılar oluşturma planlarından veya sitenizi binlerce arama motoruna göndermekten bahseden SEO'lardan sakının. Bunlar, büyük arama motorlarının sonuçlarındaki sıralamanızı etkilemeyen yararsız etkinliklerdir ve olumsuz kabul edilebileceğiniz sonuçlara da yol açabilir.
Bazı SEO'lar, tarayıcının adres çubuğuna doğrudan anahtar kelime girme özelliği sağladıklarına sizi inandırmaya çalışabilir. Bu gibi tekliflerin çoğu, kullanıcıların ek yazılımlar yüklemesini gerektirir ve az da olsa bazı kullanıcılar bunu yapmaktadır. Bu gibi teklifleri büyük bir dikkatle değerlendirin ve sadece kendi kaynaklarına dayanarak, kaç kişinin gerekli uygulamaları indirdiğini bildiren raporlara şüpheyle yaklaşın.
Seçim yaparken dikkatli olun. Bir SEO'ya başvurmayı düşünürken sektörle ilgili biraz araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırmayı yaparken Google'ı da inceleyebilirsiniz. Ayrıca, özellikle saldırgan bir SEO hakkındaki şu makale dahil olmak üzere, basında çıkan uyarı amaçlı haberleri de okuyabilirsiniz: http://seattletimes.nwsource.com/html/businesstechnology/2002002970_nwbizbriefs12.html. Google belirli bir şirket hakkında görüş bildirmez. Ancak, kendini SEO olarak adlandıran ve kabul gören ticari davranış sınırlarını uygulamalarıyla açıkça aşan bazı firmalarla karşılaştığımızı belirtmek isteriz. Dikkatli olun.
Paranızı neye harcadığınızdan emin olun. Google, arama sonuçlarımızda daha iyi bir sıralama hakkı satmaz. Ancak, bazı arama motorları, tıklama başı ödeme veya katılım için ödeme yöntemleriyle normal web araması sonuçlarını birleştirmektedir. Bazı SEO'lar arama sonuçlarında size yüksek sıralama vaat eder ancak, sizi arama sonuçlarına değil reklam bölümüne yerleştirir. Hatta bazı SEO'lar, diğer arama motorlarını "kontrol ettikleri" ve kendilerini istedikleri sıraya yerleştirdikleri yanılsamasını oluşturmak için, teklif fiyatlarını gerçek zamanlı olarak değiştirir. Bu Google'da işe yarayan bir yöntem değildir çünkü, reklamcılık programımız açık bir şekilde etiketlenerek arama sonuçlarımızdan ayrılmıştır. Ancak, hizmet almayı düşündüğünüz SEO'lara bir programa sürekli olarak katılmak veya geçici bir süreyle reklam yayınlamak için ne ücret ödemeniz gerektiğini mutlaka sorun.
Çok sayıda SEO'yla konuşun ve diğer SEO'lara hizmet almayı düşündüğünüz firmayı önerip örmediklerini sorun. Referanslar iyi bir başlangıçtır, ancak sizi her konuda bilgilendirmez. Şirketin ne kadar süredir bu alanda çalıştığını ve tam zamanlı kaç çalışanı olduğunu sormalısınız. Baskı altında kaldığınızı ve huzursuz olduğunuzu hissediyorsanız sezgilerinize güvenin ve tedbirli davranın: güvenebileceğiniz bir firma bulana kadar bekleyin. SEO firmanıza, bulduğu kötü amaçlı spam'ları, http://www.google.com/contact/spamreport.html sayfasındaki spam şikayet formumuzu kullanarak Google'a bildirip bildirmediğini sorun. Etik davranan SEO firmaları, Google'ın spam yönergelerini ihlal eden aldatıcı siteleri bildirmektedir.
Yasal açıdan korunduğunuzdan emin olabilirsiniz. Kendi güvenliğiniz için, tam ve koşulsuz bir geri ödeme garantisinde ısrar etmelisiniz. Herhangi bir nedenle sonuçtan memnun olmamanız veya SEO'nuzun etkinliklerinin, etki alanı adınızın bir arama motoru dizininden çıkarılmasına neden olması durumunda geri ödeme talebinde bulunun. Ücretlendirmeyi de içeren yazılı bir sözleşme yaptığınızdan emin olun. Ayrıca bu sözleşmede, arama motorlarının site eklerken uyulmasını istediği tüm yönergelere uyulacağı da belirtilmelidir.
Web sitesi sahipleri genellikle ne gibi kötüye kullanım durumlarıyla karşılaşmaktadır?
Yaygın hilelerden biri, yanıltıcı yönlendirmeler aracılığıyla kullanıcıları bir siteye yönlendiren "gölge" etki alanlarının oluşturulmasıdır. Bu gölge alanlar, çoğunlukla bir müşteri adına çalıştığını öne süren SEO'lara aittir. Ancak, iş ilişkiniz bozulursa SEO da etki alanı adını farklı sitelere, hatta bir rakibinizin etki alanına yönlendirebilir. Bu durumda, müşteri tümüyle SEO'ya ait rakip bir siteyi geliştirmek için ödeme yapmış olur.
Başka bir yasadışı uygulama ise, müşterinin sitesinde herhangi bir yere, anahtar kelimeler yüklenmiş "giriş" sayfaları yerleştirmektir. SEO, bu uygulamanın sayfayı daha fazla sorguyla alakalı kılacağını vaat eder. Aslında bu, tek tek sayfalar anahtar kelimelerle genellikle pek alakalı olmadığı için yanlıştır. Ancak, çok daha dikkatli olmayı gerektiren bir hile daha vardır: Giriş sayfaları çoğunlukla, SEO'nun diğer müşterilerine yönlendiren gizli bağlantılar içermektedir. Bu tür giriş sayfaları, bir sitenin bağlantı popülerliğini azaltır ve siteyi uygunsuz ya da yasadışı içerik bulundurabilen diğer SEO müşterilerine yöneltir.
Başka hangi konulara dikkat etmek gerekir?
Dolandırıcı SEO'lardan korunmanıza yardımcı olacak bazı uyarı işaretleri vardır. Bu konuda kapsamlı bir liste olmadığı için şüphelendiğiniz durumlarda sezgilerinize güvenmelisiniz. Ayrıca, SEO aşağıdakilerden birini yaparsa derhal ilişkinizi sonlandırın:
gölge alanlara sahipse
giriş sayfalarında diğer müşterilerinin bağlantılarını yerleştiriyorsa
adres çubuğunda anahtar kelimeler satmayı teklif ediyorsa
gerçek arama sonuçları ve arama sonuçlarında görünen reklamlar arasında ayrım yapmıyorsa
sıralamayı sadece, sizin de elde edebileceğiniz, anlaşılması zor ve uzun anahtar kelime grupları kullanılması durumunda garanti ediyorsa
çeşitli takma adlar veya sahte WHOIS bilgileri ile çalışıyorsa
"sahte" arama motorlarından, casus yazılımlardan veya işe yaramaz yazılımlardan trafik alıyorsa
Google dizininden çıkarılmış alan adlarına sahipse veya kendisi de Google'da belirtilmiyorsa
Bir SEO tarafından aldatıldığınızı düşünüyorsanız şikayette bulunabilirsiniz.
Federal Ticaret Komisyonu (FTC), aldatıcı veya hileli ticari uygulamalar hakkındaki şikayetlerle ilgilenmektedir. Bir şikayet formu doldurmak için aşağıdaki sayfayı ziyaret edin: http://www.ftc.gov/ ve "Bir Şikayetin Online Olarak Bildirilmesi" bağlantısını tıklayın ya da 1-877-FTC-HELP no'lu telefonu arayın veya aşağıdaki adrese mektupla bildirin:
Federal Trade CommissionCRC-240Washington, D.C. 20580 Eğer şikayetiniz başka ülkede bulunan bir şirketle ilgiliyse lütfen şikayetinizi şu adrese bildirin: http://www.econsumer.gov/.
KAYNAK WWW.GOOGLE.COM

Salı, Haziran 16, 2009 by Uğur Seyhan · 0

15 Haziran 2009 Pazartesi

Blog Arşivi Pr3 Pr4 Pr5 Pr6 Pr7

Sonunda arşivimiz bitti... Sizin için topladığımız bu büyük arşive sitenizi ekletin. Buyrun arkadaşlar:


http://scienceblogs.com/aetiology/2007/03/post_33.php - pr3

http://scienceblogs.com/aetiology - pr7

http://www.blogcublogu.com/60-farkli-ucretsiz-css-menu/ -pr2

http://www.mobilemag.com/content/100/102/C1547/ - pr2

http://www.aviransplace.com/digg-this-wordpress-plugin/ pr4

http://www.ysearchblog.com/archives/000476.html - pr6

http://www.dreamhoststatus.com/2007/03/08/more-dreamhost-central-database-maintenance/ - pr5

http://www.dreamhoststatus.com/2007/03/09/server-fidget-is-having-hardware-problems/ -pr4

http://weblogs.macromedia.com/arayne/archives/2006/08/cairngormstore.cfm - pr6

http://themes.wordpress.net/columns/2-columns/4382/naruto-strikes-back/ - pr6

http://themes.wordpress.net/columns/2-columns/4417/africa-theme-1 - pr6

http://themes.wordpress.net/columns/3-columns/4367/talian-10/ - pr6

http://scienceblogs.com/evolutionblog -pr7

http://polymathematics.typepad.com/polymath/2007/07/can-you-feel-th.html
http://www.bittbox.com/freebies/72-free-vector-glass-buttons-and-bars - pr3


http://www.bittbox.com/freebies/72-free-vector-glass-buttons-and-bars - pr3

http://www.alprn.net/lime-wire-version-4140-download - pr3

http://www.bittbox.com/os-x/how-to-set-the-default-program-to-open-a-certain-type-of-file-in-mac-os-x/ - pr4

http://www.bittbox.com/os-x/how-to-display-memory-usage-in-a-dock-icon-mac-os-x/ - pr4

http://www.bittbox.com/rants/web-design-the-void-between-designer-and-programmer/ - pr3

http://mashable.com/2006/04/19/feeding-the-myspace-beast/ - pr6

http://weblogs.macromedia.com/arayne/archives/2006/08/internationalis.cfm - pr6

http://weblogs.macromedia.com/arayne/archives/2006/04/scribble_board.cfm - pr6

http://www.oratransplant.nl/uga - pr5

http://webdesignbook.net/2006/05/alexa-digg-and-other-stuff/ - pr4

http://scienceblogs.com/effectmeasure/2007/09/chikungunya_doesnt_sound_itali.php - pr3

http://scienceblogs.com/effectmeasure/ - pr7

http://scienceblogs.com/evolutionblog/2006/05/replying_to_razib.php - pr4

http://www.bloggingpro.com/archives/2007/03/19/wordpress-plugin-comment-relish/ -pr3

http://www.bloggingpro.com/archives/2007/06/18/wpzipper-updated/ - pr5

http://www.coolcode.cn/andot/wordpress-plugin-coolplayer/100 pr7

http://www.ndesign-studio.com/blog/tricks-tips/speed-up-your-photoshop-productivity/ - pr7

http://bbpress.org/blog/2007/09/bbpress-083/

Pr3 Pr4 Pr5 Pr6 Pr7 Pr8 Pr9 Pr10 Toplistler Siteni Ekle Bedava Hit Arttır

Pazartesi, Haziran 15, 2009 by Uğur Seyhan · 9

14 Haziran 2009 Pazar

Link Değişim Hizmeti Sunan Siteler

Bu yazımızda size link değişim sistemleri ve bunların uygulandığı siteleri inceleyeğiz. İlk olarak bu sistem nasıl çalışır ona bakalım. Siz sitenizi eklersiniz ve diğer sitelere göz atarsınız. Dizinden sizin sitenize uygun olan bir siteden link değişimi talep edebilirsiniz. Böylece o kişi link değişim talebinizi kabul ederse karşılıklı çapraz link değişimi yapmış olursunuz. Şimdi bu sitelere bir bakalım:


Bizim de kullandığımız çok güzel çalışan bir site. Buradaki yüzlerce site arasından istediğinize link değişim talep edebilir, link değişim taleplerinizi red veya kabul edebilirsiniz. Öneriyoruz...


Yine aynı sistemde çalışan bir site. Şu anda gelişme safhasında . Sitenizi ekleyerek ilk eklenenler arasında yerinizi alabilirsiniz.


Sistem aynı ama site dizini kalabalık. Sitenizin linkini yüzlerce siteye verebilirsiniz tabiiki de bu sisteem çapraz çalışır =)) Eklediğiniz kadar alırsınız.


Sitenizi ekledikten sonra başka sitelere talep yapmak onaylayacaklar mı acaba diye beklemek yok. Bu site sayesinde pr0-pr4 arası 12 siteyle anında link değişimi yapabilirsiniz. Hem de çok kolay. Hemen girin bence =))


Link değişimden başka işlemler de yapabileceğiniz bir site. Tavsiyemizdir...

Pazar, Haziran 14, 2009 by Uğur Seyhan · 0

5 Haziran 2009 Cuma

Ücretli Host ve Domain

İlk önce hosting nedir, domain nedir? Bunları anlatayım.

Domain (alan adı) sizin, yada sahip olduğunuz şirketin İnternetteki kimliğidir. İnternette yer almak için baş vurduğunuzda size bir İnternet protokol numarası verilir. Buna IP Adres (İnternet Protokol adres) denilmektedir. İnternetteki her bilgisayarın bir IP adresi vardır. Diğer bir bilgisayarla bağlantı kurabilmek için karşı bilgisayarın IP adresinin tanınmış olması gerekir. Örneğin Hit-Makinası'nın IP adresi 213.144.110.130 ’dir. İnternetteki diğer bilgisayarlar, sizi bu IP numarası sayesinde bulurlar. Domain ise bu numaranın sadece bir görüntüsüdür. Yani Siz browserinizin adres çubuğuna IP numaralarını yazmak yerine O IP numaralarının kodlandığı domainler i yazarak istediğiniz siteye ulaşırsınız.

Alınma amacı ne olursa olsun, satın aldığınız alan adınıza ( domain ) hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir başka deyişle, insanlar sizin sitenizin adını browserinin adres çubuğuna yazdığı zaman hazırladığınız sayfaların görüntülenmesi için o sayfaların bir yerde yüklü olması gerekir.

Neden mi ? Çünkü sizin adınıza 24 saat boyunca ziyaretçilerin uğrayabilmesi için bir depo vazifesi gören yere ihtiyacınız olacak. İşte internette bu depo vazifesi gören işlemin adı hosting (barındırma)' dır. Sürekli internete açık olan yerler sayesinde siteniz günün her saatinde ziyaret edilebilir.


Evet, şimdi bunları öğrendikten sonra hosting hizmeti sağlayan şirketleri inceleyebiliriz.

Bazı şirketler hostinle birlikte web tasarım da yapıyorlar. Bence de bunların en iyisi www.aydesign.net'tir. Hem Türkçe hem de hesaplı geliyor bana. Hem referansları da iyi. Onun için ilk web master'lığınızı hem de sitenize host veren bir yer olarak aydesign diyorum.

Eğer "yok ben kendi sitemi kendim yapmak istiyorum" deyip doğru yolu seçiyorsanız. Size önereceğim çoook site var. İlki de dreamhost diyebilirim. Hem hesaplı, hem kullanıcısı çok, pr'si yüksek. Mutlaka deneyin.

Bir forum sitesinde de 
liquidweb i görmüştüm. O da gerçekten iyi ama hesaplı değil biraz fiyatları yüksek. Ayrıca ingilizce ama webmastersitesi nin seçtiği host sitesi burası. Deneyebilirsiniz...

Son olarak Google amcaya sorduğumda bana 
data24'ü gösteriyor. Ona da baktım o da güzelmiş deneyebilirsiniz..

Cuma, Haziran 05, 2009 by Uğur Seyhan · 0

Bedavaya Site Kurun

Daha önce burada kısaca değindimiz "Web Site Kurmak İsteyenler İçin" konusunu bugün geniş bir şekilde işleyeceğiz. Şimdi siz hiçbir şey bilmiyormuşsunuz gibi anlatmak istiyorum çünkü bilmeyenlerimiz de var. İlk önce direk ücretli bir site açmayın. Önce önerilerimizi dinleyin. Siz ilk önce bedavaya site kurmayı deneyin derim. Önereceklerimiz şunlar:
 

Size ücretsiz ve reklamsız hosting sunuyor. Ayrıca FTP desteği mevcut. Bir de hazır web şablonları var. Kullanım paneli olarak VistaPanel kullanıyorsunuz. Kullanışlı bir site.


1500 mb alan 100 gb trafik...PHP, MySQL, FTP, cPanel destekli, fantastico (otamatik kurulum) hazır script kurulum özelliğine sahip reklamsız hosting. Alan adınız yoksa çeşitli subdominlerle de sitenizi anında açabilirsiniz. Muhteşem bir site. Tavsiye ederiz.


500MB alan PHP5, MySQL veritabani, FTP destegi mevcut. Hertürlü script çalışır. PHPnuke, Joomla, Mambo vs...Ayrıca siteniz.tr.tc.biz veya siteniz.myehost.org gibi bir domaine sahip oluyorsunuz. Tavsiyemizdir. 


Reklamsız, FTP destekli ve de kota sınırı olmayan çok güzel bir hosting servisi. sitenizinadi.xm.com adresine sahip oluyorsunuz burada.


50 mb.alan.Sınırsız trafik. isminiz.atspace.com şeklinde alan uzantısına sahip oluyorsunuz.Reklam gösterimi yapmıyor.Ftp desteği mevcut.


Forum mu kurmak istiyorsunuz? Alın size çok  güzel bir site. Sitenizi kurmak için birçok şablon mevcut. Ayrıca bu site üzerinden blog da kurabiliyorsunuz. Sitenizde reklam yapmıyor.Ayrıca Türkçe. Öneririz.


Hazır blog demişken, bir blog kurma sitesi vermek istedim. Çok güzel bir blog kurma sitesi. Ayrıca Türkçe. 


İşte benim en sevdiğim yer. Bu site üzerinden onlarca site kurarak html bilgimi pekiştirdim hep. Bu site sayesinde geldim belki buralara. Muhteşem bir kullanıcı paneli var. Çocuk oyuncağı adeta. Her şeyi yazın, o html yapsın. Sitede birçok ekstra da var. Forum kurabiliyorsunuz, fotoğraf albümü oluşturabiliyorsunuz ve daha neler neler. Mutlaka kaydolun.


Bedava siteler bunlardı. Sakın unutmayın. Siteniz bedavaya kurulmuş diye Google sizi kenara itmez. Hem bedava hem pr5 siteler de var. Bunlar günde 5000 tekil hit alıyor.Bugünlük size sadece bedavaları verdim. Ücretli kurmak istiyorsanız diğer yazılarımızda ona da değineceğiz, merak etmeyin.

Cuma, Haziran 05, 2009 by Uğur Seyhan · 1

Link Değişimlerinde Dikkat Edilecek Yerler

Size önerimiz, elinizden geldiğince başka sitelerden link alın. Şu anda sitesininin reklamını yapmak için bedavaya link ekleyen onlarca site var. Hepsinin linkini teker teker yazmak istemiyorum. Onların en yoğun bulunduğu site yer burası. Bedava-Sitem.com üyeleri çoğunlukla sitesinin reklamını yapmak için sitelerinin reklamını yapmak amacıyla sizlerin linkini alır. Ama sakın foruma kaydolup .tr.gg harici sitenizi kaydettirmeyin. Çünkü yasak. Siz en iyisi siteye girin. Oradaki iletişim bölümünden site sahibine ulaşın. Siteniz eklensin. Size diğer link alma sitelerini sonra söyleyeceğim. Tabii ki bunlar size çok az fayda sağlar. Siz en iyisi pr3 ve fazlası olan sitelerle link değişimi yapın. Eğer getirinin sadece size olmasını istiyorsanız satın alın. Ama pr3 de olsa sitenin içeriğine ve hitine bakın. 

Cuma, Haziran 05, 2009 by Uğur Seyhan · 1

4 Haziran 2009 Perşembe

Sitenizin İçeriğini Geliştirin

Unutmayın. Google büyük siteleri sever ve onları yükseltir. Ve de tabii ki ziyaretçileriniz çeriği fazla olan sitelerden hoşlanır. Örneğin sitenize "Günün Videosu" "Günün Karikatürü" "Günün Sözü" gibi içerikler ziyaretçilerin en sevdiği şeylerdendir. Şimdi size eklemeniz için birkaç içerik kodu vereyim:

Radyo Kodu:


Günün Videosu


Günün Sözü (Resimli)


Hava Durumu


Gazete Manşetleri


Tarihte Bugün


Döviz Kuru
Tabii ki de sitenizi bu kodlarla doldurmayın. İçeriğinize uygun olanları koymanız sizin yararınıza olacaktır. Rastgele hepsini koyarsanız çirkin görünür. Ziyaretçiler sevmez.

Perşembe, Haziran 04, 2009 by Uğur Seyhan · 1

Link Değişimleri

Link değişimler çok önemlidir. Sizinle aynı içerikte ve pr'si örneğin 6 olan bir siteden link alırsanız pr'niz en az 2 olur =) Ve de günlük ziyaretçi sayınız 50-60 düzeyinde artar. DMOZ ve Yahoo Directory'den sitenizle içeriği aynı olan siteleri bulup o sitelerle link değişimi yapmak çok fayda sağlar. Tabii ki de bizimle link değişimi yapmak isteyenler için açığız. Sadece yorum yollamanız yeterli olacaktır.

Perşembe, Haziran 04, 2009 by Uğur Seyhan · 3

Sizce ucuz mu ???

Şu anda Google'a girip "Hit satın al" yazsanız karşınıza o kadar site çıkar ki... 1000 hit kazanmak için 5 TL isterler. Onları bir yana bırakıp bizim önerilerimize bakalım. Geceleyin bilgisayarı açmanız yaklaşık ayda "15-20 TL" tutar ve de 300.000 hite denk gelir.. Aradaki farkı gördünüz sanırım. Neden bedavaya bu kadar hit kazanacağınıza gidip o tür sitelere para saçasınız ki??

Şimdi ben bu yazıyı neden yazdım? Aradaki farkı görün diye. İşte "Çok Ucuz" "En Ucuz Hit Burada" sloganlarının altında yatanlar... Adamlar bir site kuruyor. Herkes ona para saçıyor ve sonuç olarak büyük paralar kaldırıyorlar. İşte bu yüzden ben bu yazıyı yazıyorum ve bu yüzden bu siteyi kurmuştum zaten... Lütfen gözünüzü açın. Bizim önerilerimizle devam edin. Sakın hit almayın!!!

Perşembe, Haziran 04, 2009 by Uğur Seyhan · 0

Web Site Kurmak İsteyenler İçin

Bu kadar hit kazanma, pr artırma, para kazanma yöntemlerini webmasterler için veriyoruz ama bir de website sahibi olmayanlar ya da olamayanlar var. Peki nasıl bir webmaster olunur? Orjinalini buradaki bağlantıdan görebileceğiniz yazıyı aşağıda veriyorum:


Web sitesi yaparken gideceğiniz ilk yerler; blogspot.com, blogcu.com, benimblog.com olabilir. Bunları deneyebilirsiniz. Bunları iyice anlayıp sindirdikten sonra, Bedava-Sitem.com'a da uğrayın. En sevdiğim zaten Bedava-Sitem'dir. Mükemmel bir yer. Bana güvenebilirsiniz.

Blog yaparken; ilk önce temanızı(konunuzu) belirlemelisiniz. Konusuz bir web sitesi açmanız, sizin hiçbir işinize yaramaz. Sonra gönderilerinizi mutlaka kendiniz yapmalısınız. Alıntı yaparsanız siteniz pek güzel olmaz. Blogunuza ayrıca oyun, video, müzik vb. koyarak blogunuzu daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Bedava-Sitem;
bir blog kurma sitesi değildir. Normal bir web sitesi kurar gibi ama daha amatörce kurarsınız. Bu sitenin diğerleri gibi kendine özel bir yönetim paneli vardır. Burası öyle kolaydır ki bununla herkes harikalar yaratabilir.

Sonuç olarak; bunların hepsini kullandıktan sonra web sitesi kurmak çok kolay gibi gelecektir ama hiç de sandığınız gibi değildir. Onun için mutlaka bunları iyice kullanıp günde 20-30 hit almaya başlayınca mutlaka buraya geri dönün. İşinize yarayacaktır...

http://wsitesi.blogspot.com/ bu tür yazıları görebileceğiniz bir yer.

Perşembe, Haziran 04, 2009 by Uğur Seyhan · 0

3 Haziran 2009 Çarşamba

Google'da İlk Sayfalara Çıkmak

Google'da ilk sayfalara tırmanmak mı istiyorsunuz? O zaman uğraş gerektiren dikenlerle çevrili bir yola girdiniz demektir. Bazı forumlardaki deyimiyle "Google Amca" çok titiz bir amca. Herkesi ilk sayfaya yerleştirmez. Bunun için birçok ince ayar yapılması gerekir ama ben kısaca her konuya değneceğim. Sitenizde oynamanız gereken kodları belki sonra anlatırım.

Evet, sitemize Google'a ekledik. Şimdi sıra özgün, kaliteli ve de çarpıcı içeriğe geldi. İlk önce size önereceğim dediğim gibi özgün,kaliteli ve çarpıcı içeriğe sahip olmak. Bir site özgünse kesinlikle Google Amca onu bir yerlerden bulur ve çıkartır. Tabi sizin gibi özgün ve kaliteli içeriğe sahip olanlar da var. Onları nasıl geçeceksiniz? İlk önce domaininizi içeriğe uygun seçin. Sitenizin adı fazla kelime içeriyorsa birleşik olmasın araya çizgi koyun. Örn; seoayarlari.com değil de seo-ayarlari.com olarak seçin. Mutlaka geniş bir içeriğe sahip olun. Sürekli sitenize içerik ekleyin. Dopdolu bir siteniz olsun. Link değişimi yapın ama geniş içerikli sitelerle. Elinizden geldiğinizce az link verin. Vermeniz gerekiyorsa gerçekten gerekliyse verin. Pr7 ve üzeri sitelere elinizden geldiğince link verin tabii ki uygun yerlerde.Topluca değil birkaç günde bir pr3 üzeri link alın. En önemlisi ise sitende "Hosting" sözcüğü geçmiyorsa Google size "Hosting" sözcüğünü arayan ziyaretçiyi göndermez.

Çarşamba, Haziran 03, 2009 by Uğur Seyhan · 0

Sitenizi Google'a Ekleyin

Evet. Gerçek hit almanın en iyi yolu... Ama çok zorlu bir yol =) . Çoğu bilgisayar kullanıcısı Google'a girer ve istediğini bulmak için anahtar kelimelerini yazar. Örneğin, "Atatürk'ün Hayatı", "Kek Tarifleri", "Çıkmış ÖSS Soruları" vb. Bunları yazıp "Enter"a tıkladığında önüne binlerce, yüzbinlerce hatta milyonlarca sonuç çıkar. Bizim hedefimiz ise ilk sayfaya yerleşmektir. Çünkü kim bir araştırma yapmak için binlerce sayfayı gezer ki? Hatta çoğumuz ilk sayfalara bakar, çıkarız. Onun için Google'da ilk sayfaya çıkmak gerçek hit kazanmanın en iyi yoludur. Mesela, Kurtlar Vadisi ile ilgili bir siteniz var. Arayan kişi "Kurtlar Vadisi" diye arama yaptığında ilk sırada olsanız günde ortalama 1000 hit garantidir. Böylece gerçek hit kazanır ve sitenizdeki reklamlardan daha çok kazanç sağlarsınız. İlk önce sitenizi Google'a eklemeyi resimlerle anlatmak istiyorum:

Buraya tıklayarak sitenizi Google'a eklemeye başlayın. (Bir google hesabınız yoksa açın) Sitemizi Google'a ekledik. Nasıl üst sıralara çıkaracağımızı sonra inceleyeceğiz.

Çarşamba, Haziran 03, 2009 by Uğur Seyhan · 1

Günlük 10.000 Hit Kazan!!!

Evet, bu bölümde en çok hit kazandıran Türk siteleri inceleyeceğiz


HitCanavarı.com
HitCanavarı.com benim en çok tuttuğum sitelerden biri. Daha siteye ilk kaydolduğunuzda size tam 500 kredi hediye ediyor. 500 kredi demek 500 ziyaretçi demektir. Bu gerçekten iyi bir rakam. Bu sitede diğerlerinde olduğu gibi sörf linkine tıklıyor ve sörfe başlıyorsunuz. O gezerken siz istediğinizi yapabliyorsunuz. Ayrıca geceleri de açık bırakmanızı tavsiye ederim. Çünkü 8 saat çalışan bu site size tam 1.440 kredi veriyor. Çok güzel değil mi??? Bunu bir hafta boyunca sürdürürseniz haftalık tam tamına 10.080 kredi kazanıyorsunuz. En başta size verdiği kredileri de sayarsak bir hafta sonunda 10.580 krediniz oluyor. Muhteşem rakamlar. Bu kadar ziyaretçiyi kim istemez. Ama bu ziyaretçiler hayalet ziyaretçilerdir. Sitenize girip gezmezler. Sadece 20 sn. kalıp giderler. Ama yine de iyi bir yöntem.


HitPaylaş.netDiğer siteler gibi bu da siteleri gezerek hit toplamanızı sağlıyor. Benim bu tür sitelerle uğraşmamın ilk zamanlarını benimle paylaşam HitPaylaş.net çok güzel bir site. Ayrıca size online destek de sunuyor. Tavsiye ederim. (İlk başladığınızda hediye kredi vermiyor)


Hit-Al.com
Çok uğraşmama rağmen bir türlü kayıt olamadığım bu site de yine çok kazançlı. Bu sitede 20 sn. değil 15 sn kalıyorsunuz gezdiğiniz sitelerde. Ama 1 siteye 1 kredi değil 10 siteye 9 kredi veriyor. Ama yine de cazip. İlk siteye kaydolduğunuzda size 200 kredi hediye ediyor. Geceleyin 8 saat açık kalsa size 1.920 kredi kazanıyorsunuz. Bu da diğer siteler arasında kendini ortaya çıkarmasına yetiyor.


SüperTeklif.comSize hit kazanma sitelerini gösteriyordum . Ama bu siteyi göstermeden geçemeyeceğim. Bu siteyle reklam okuyup para kazanıyorsunuz. Hem de ilk girip bilgilerinizi doldurduğunuzda 5 TL kazanıveriyorsunuz. Durun daha bitmedi. Ayrıca e-mail'inize gelen reklamları okuyarak puan kazanıyorsunuz. Bir de arkadaşlarınızı davet ederek kazanma yöntemi var. Arkadaşınızı kaydederseniz onun kazandığı puanlardan da yararlanıyorsunuz. Böylece paranız birikiyor birikiyor veeee 100 TL cebinizde! Hadi kaydolun çabuk!!!


Eveet, şimdilik bu kadar yeter. Şimdi kaydolup sitelerin hepsiniz gece açarsanız sitenize kaç kişi girecek biliyor musunuz??? Tam tamınaaa 5.500 kişi!!! Bunu her gece uygulasanız kim bilir kaç ziyaretçi alacaksınız. Bu arada söyleyeyim. Bunlar sadece size önerdiğim Türk firmaları. Yabancı siteleri de şimdi inceleyelim:


HitPulse.com
Kaydolduğunuz anda 50 kredi kazanıyorsunuz. Bizim Türk siteleri gibi çalışmıyor. Başında beklemeniz lazım. Her 15 sn. de bir site çıkıyor ama. 15 sn. geçtiğinde yukarıdaki pencerede sayılar göreceksiniz. Yukarıda örneğin 94 yazana tıklayın diyor. Siz ona tıklamazsanız ilerlemiyor. Ayrıca siz gezerken bazen PP (PowerPoints) kazanıyorsunuz. Normal gezme kredisi yanında o da birikiyor. Tavsiye ederim. (Dikkat: Gece siteyi açıp, sonra bırakıp gitmeniz size bir şey kazandırmaz. Ama yine de Türk firmalarından daha çok kredi kazandırıyor)


AutoHits.dk
Bu sitede her site için 1.6 (yani 5 sitede kredi) kazanıyorsunuz. Yine Türk firmaları gibi bırakıp giderseniz kendi kendine çalışıyor ama dezavantajı sitelerin 30 sn.'de bir açılması. Bu siteyi gece 8 saat açarsanız 1.536 hit kazanırsınız. Oldukça cazip görünüyor. Sitenin kullanıcı paneli biraz karışık . Login yaptıntan sonra yukarıda görünen "Wiew and Earn" yazısına tıklamanız gerekiyor.


EurasiaHit.com
Yine Türk firmaları gibi çalışan bir site. Zaten yabancılardan çok Türkler kaydoluyor bu siteye =) . Burada siteler 15 sn'de bir açılıyor ve 4 sitede 3 kredi kazanıyorsunuz yani her sitede 0.75 kredi. Saatte 180 bir gecede 1.440 kredi kazanıyorsunuz. İlk kaydolduğunuzda 50 kredi hediye ediyor.


AutoHitterExpress.comİşte şu ana kadar bulduğum sitelerin hepsinin arasından sıyrılan en cazip site !!! AutoHitterExpress.com!!! Sitede o kadar cazip şeyler var ki anlatmakla bitmez... Şimdi size hit avantajından bahsetmek istiyorum. Siteler 10 sn'de bir açılıyor ve hher site 0.8 kredi kazandırıyor bu da bi saatte 288 kredi anlamına geliyor ve bir gece açarsanız
taam 2.304 !! Bunu bir hafta geceleri çalıştırsanız 16.128 kredi kazanıyorsunuz!!! Muhteşem bir site. Vee -ağzınızı kapalı tutun lütfen- kaydolduğunuzda size tam 1.000 hediye kredi veriyor! Size işte aradığım bu dedirten sitede banner değişimleri de oluyor. Siz banneri sitenize ekliyorsunuz, onlar da sizin bannerinizi yaklaşık 600,000 sitelik koca üyelerinin sitelerinde yayınlıyor. Orta seviyede İngilizcesi olan biri bu siteyle harikalar yaratabilir. Kesinlikle kaydolmadan geçmeyin!! Bu muhteşem site size hem hit hem de para kazandırabilir. Hadi sakın durmayın. Kaydolun!!!Şimdiye kadar listelediğimiz sitelere kaydolup bu gece açsanız yarına kadar ne kadar kredi kazanacaksınız biliyor musunuz??? Tam tamına 6.330 kredi yani ziyaretçi kazanacaksınız!!! Şimdiye kadar verdiğimiz Türk firmalarıyla birlikte günlük 11.830 ziyaretçi!!! Günde 11.830 ziyaretçi kim istemez ki??? Ve de bunlar sadece bir bölümü. Diğer yazılarımızda diğer yöntemleri de öğreneceğiz.


HitSihirbazı.com ~Yeni~

Bu sitede diğerlerinki gibi siteleri gezdikçe hit kazanabiliyorsunuz ama buradaki premium paketler diğerlerinkinden daha iyi bence. Bu sitede ücretsiz üyelik alırsanız 30 sn'de 1 hit kazanıyorsunuz ve kaydolduğunuz anda 200 hit hesabınıza yükleniyor. Bu sitenin asıl önemli olan yönü sitenizi Google'da popüler kılması. Eğeryeterli paranız varsa ve de 400 TL + KDV ödeyerek kazacağınız avantajlar karşısınında ağzınız açık kalabilir. Şöyle ki eğer Gold Üyelik sahibi olursanız bir seferde tam 60.000 hit hesabınıza yükleniyor ve 15 sn'de 1 hit kazanıyorsunuz. Ayrıca 5 anahtar kelimede siteniz Google'da ilk sayfalara kadar taşınıyor ve sitenizin 5 sayfası optimize ediliyor ve arama motorlarında görünüyor. Muhteşem değil mi? Gol üyelikle bir gecede 1.440 hit kazanırsınız ama 60.000 hit size haftalarca yeter sanırım. Ama unutmayın hazıra dağ dayanmaz ;)
Hitlen.Net *Yeni!


Yeni hit kazanma sitemiz Hitlen.Net! Sitede çok değişik hit kazanma seçenekleri var. Yine her zamanki gibi siteleri gezerek hit kazanıyorsunuz. Ayrıca hit sayınıza göre herkesin hit kazanma sayfasına kendi bannerinizi ekletebiliyorsunuz. Bu da günlük 70-80 kredi civarında size maloluyor. Ayrıca siteleri gezerken daha önce eklenmiş bannerlara tıklarsanız 25 veya 35 hit kredi kazanıyorsunuz! Eğer bilgisayarın başında durursanız oldukça fazla miktarda kredi kazanabilirsiniz. Bol hitler!

Çarşamba, Haziran 03, 2009 by Uğur Seyhan · 62

2 Haziran 2009 Salı

Pr Nedir?

Pr, Google'ın sitenize verdiği değerlendirme puanıdır. Pr'niz ne kadar yüksekse o kadar ziyaretçi çekersiniz. Pr'nizin yüksek olması sizin sitenizin kalitesini gösterir. Peki Pr nasıl artırılır??? 

Bunun en garanti yolu içeriğinizin kaliteli olmasıdır. Bunun için sürekli kendi yazılarınızı yayınlamalısınız ve sürekli güncel tutmalısınız. Böylece Pr değeriniz yükselir. Ama ilk zamanlarda tabii ki de çok fazla yükselmez çünkü içerikleriniz azdır zaten. Bunun için yapmanız gereken yüksek Pr'li sitelerden link veya banner almak. Böylece sizin de Pr'niz yükselir. Pr artırmanın bir yolu da kaliteli  toplistlere kaydolmaktır. Örneğin; blogtoplist.com sitesiniz Pr'si 6'dır. Siz eğer siteden link alırsanız sizinde Pr'niz artar.

Salı, Haziran 02, 2009 by Uğur Seyhan · 0

Hit Kazanmanın En Temel 3 Yolu


Evet, bu yazımızda hit kazanma yollarına genel olarak bakacağız.

1) Hitin kendi kendine artsın!

Öncelikle bence en kolay hit kazanma yolları hitcanavari.com tipindeki sitelerdir. Bu tür sitelerde günlük 3000'e yakın hiti kolayca ve bedava kazanabilirsiniz! Hem de çok kolay. Siteye kaydoluyorsunuz ve size hit kazanma linki veriyorlar. Bu linke tıkladığınızda yeni açılan sayfada 20 sn.'de bir siteler açılıyor siz hiç karışmıyorsunuz. Bu tür siteleri sonraki gönderilerimizde daha iyi inceleyeceğiz.

2) Toplistler

Kaliteli ve pr'si yüksek toplistlere girerek hitinizi artırmanız mümkün. Örneğin; pr6 bir topliste kaydolduğunuzda o siteye girenler sizin sitenize de uğrar ve aldığınız sitenin pr'si 6 olduğundan sizinde pr değeriniz yükselir. Böylece Google sitenizi daha çok indexler (yani siteniz google'da daha çok gösterilir) ve sitenize daha çok girer. Pr nedir peki??? Bunu diğer yazılarımızda inceleyeceğiz.

3) Banner ve Link Değişimleri

En çok hit kazandıacak yollardan biri de budur. Örneğin; günde 500-600 ziyaretçisi olan bir siteye banner verirseniz, o siteye giren 500-600 kişiden günde en az 50-100 tanesi sizin sitenize de uğrar. Ayrıca link de vererek sitenize daha çok kişi gelmesini sağlayabilirsiniz ama banner daha etkilidir.


Hit kazanmanın en iyi 3 yolunu gördük. Şimdi bunları irdelemeye geldi. Diğer yazılarımızda bunu görebilirsiniz.

Salı, Haziran 02, 2009 by Uğur Seyhan · 0

Hepinize Merhaba!!!

Merhaba. Bu sitemizdeki ilk gönderi. Bu site sayesinde hitiniz fırlayacak, pr değeriniz 3 ay içinde 4'e kadar çıkacak... Nasıl mı diyorsunuz? O zaman diğer gönderilerimizde gezinmeye başlayın ve görün!!!

Salı, Haziran 02, 2009 by Uğur Seyhan · 0